VAKARAS VĖLINĖMS PAMINĖTI

Spalio 25 d., 13 val. gimnazijos aktų salėje vyko vakaras Vėlinėms paminėti. Tai gimnazijos tradicinis renginys, nes Vėlinėms paminėti vakarai Vilniaus „Židinio“ gimnazijoje rengiami nuo 1998 m. Kažkada apžvelgtas Sovijaus mitas, prisiminta Mindaugo Lietuva, prisiliesta prie savižudybių temos. Šiemet nutarta paminėti išėjusius pokariu. Mokiniai rugsėjo pabaigoje gavo užduotį mokyklos bendruomenėje surasti šio laikotarpio gyvų liudijimų. Buvo pasirinktos dvi istorijos – apie pasaloje žuvusį savanorį ir – mergaitę, kurią į Sibirą ištremta mama atiduoda užauginti nepažįstamiems asmenims. Vakarui šios istorijos buvo inscenizuotos – sukurtas trumpametražinis meninis filmas „Viena knygos MOTINĖLE AUGINAI istorijų“ ir miniatiūra „Jos vardas Ūla“. Po meninės dalies renginio dalyviai klausėsi vakaro viešnios – „Misija Sibiras 2016“ dalyvės Ugnės Karaliūnaitės pasakojimo apie „Misija Sibiras 2016“ ekspediciją į Igarką. 2 savaitės kelionės, 5000 kilometrų, daugiau nei 1 hektaras kapinių ploto, dešimtys lietuviškų kryžių, beveik 1 tona medienos, 9 maumediniai kryžiai, iškilę amžinajame įšale, 16 jaunų žmonių ir 1 istorija – 45 min. pasakojimas prabėgo akimirksniu, nes viešnia kalbėjo ne vien skaičiais – ji pasakojo unikalius išgyvenimus ir jausmus, patirtus prieš ekspediciją, ekspedicijoje ir po jos.

Labai tikiuosi, kad emocijos, patirtos renginio metu sustiprins norą Vėlinių vakarą prisiminti išėjusius, kad ne vienas renginio dalyvis, uždegdamas žvakelę savo artimui, atmins ir renginio metu išgirstus žodžius – „Amžiną atilsį Jums, gerosios Lietuvos motinos, per kančias, nemigo naktis atvėrusios Gyvenimo rytą kiekvienam iš mūsų. Amžiną atilsį jums, mieli tėvai, kurie sudiržusiom nuo darbų rankom dalijot mums duoną, o kai reikėjo, tom pačiom rankom apgynėte nuo vergovės savo žmonas, seseris, vaikus ir tą žemės lopinėlį prie Baltijos krantų. Amžiną atilsį tiems, kurie užgeso Sibiro sniegynuose kamuojami begalinio ilgesio ir skausmo. Žemele šventoji, surink, priglausk, sutaikyk ir Amžiną ramybę suteik visiems, palikusiems mus ir išėjusiems Anapilin“.

Renginiui sukurto filmo nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=keXgvbifd9M&feature=youtu.be

Loreta Lichtarovičienė
Etninės kultūros ir muzikos mokytoja metodininkė

Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazija 2005-2017m.