Ekskursija į Nacionalinį kraujo centrą

2016 m. spalio mėn. 18 d. mūsų gimnazijos mokiniai vyko į ekskursiją Nacionaliniame kraujo centre. Ekskursijos vedėja papasakojo apie Nacionalinio kraujo centro veiklą, jo gyvavimo istoriją. Kraujo donorystės centrui jau 70 metų.

Ekskursijos metų mokiniai sužinojo, kad kraujo donoru gali būti žmogus nuo 18 metų iki 55 metų amžiaus, reikalingas ne mažesnis nei 50 kg kūno svoris ir atitinkami kraujo parametrai. Žmogus, sergantis tam tikromis ligomis (hepatitu, cukriniu diabetu, tuberkulioze), negali būti kraujo donoru. Žmogui, kuris nori tapti donoru ir atitinka reikalingus parametrus, nustatoma kraujo grupė, tada žmogus pasikalba su gydytoju. Tuomet specialioje patalpoje imamas kraujas. Per vieną kartą žmogus gali duoti 420 ml kraujo. Kraują galima duoti ne dažniau kaip kas 60 dienų.

Mūsų gimnazijos IV A klasės mokinė Gabrielė Pošinskytė pirmą kartą tapo neatlygintina kraujo donore.

Vėliau susipažinome, kas vyksta su donorų krauju. Laboratorijoje stebėjome, kaip atskiriama kraujo plazma ir forminiai elementai. Laboratorijos darbuotoja papasakojo, kam naudojamas kraujas ir jo sudedamosios dalys.

Ekskursijos metu mokiniai susipažino su gydytojo, medicinos biologo, klinikos laboranto profesijomis.

Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė grupė

Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazija 2005-2017m.