Logo Pavadinimas 
Židinio SVM
Dienynas

Gimnazija dalyvavo
MSTP 2011 - 2013 m. 
 
Dienynas 
 
parodamokykla.lt
 
Erasmus+
 
Erasmus+ Strateginių partnerysčių projektas „Collect. Recycle. Manufacture“
 
Tarptautinis jaunimo projektas
 
AIKOS
 

Vienos universiteto lektoriaus René Raubal vizitas Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje


2016 m. rugsėjo 28 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje lankėsi Vienos universiteto lektorius René Raubal. Vizitas organizuotas bendradarbiaujant su Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija. Po pažinties su gimnazija Konferencijų salėje įvyko integruota atvira istorijos, geografijos ir vokiečių kalbos pamoka apie Austrijos svarbiausius istorinius įvykius, reljefą, klimatą, šių dienų ekonominę ir politinę situaciją, tradicijas. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti austrų vokiečių kalbą bei įsitikinti esamais skirtumais tarp pastarosios ir standartinės vokiečių kalbos. Susirinkusieji pasinaudojo proga ir svečiui uždavė daug aktualių klausimų apie pabėgėlių situaciją Austrijoje, ilgai besitęsiančius prezidento rinkimus. Geografijos vyr. mokytoja Inga Raudeliūnienė ir istorijos vyr. mokytoja Jurgita Jablonskienė, bendradarbiaudamos su svečiu iš Austrijos, parengė pamokos įvertinimo klausimus mokiniams. Susikalbėti visiems padėjo anglų kalbos mokytojas (puikiai kalbantis vokiškai) Stipo Jozič ir vokiečių kalbos mokytojas metodininkas Edvinas Šimulynas. Po pamokos mokiniai dėkojo už galimybę arčiau pažinti Austriją ir išreiškė norą, kad užsienio svečiai būtų dažniau kviečiami į gimnaziją.

René Raubal vizitas Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje yra Lietuvos ir Austrijos švietimo ministerijų inicijuoto projekto „Lietuvos ir Austrijos pedagogų mainai“ dalis. Projektą Lietuvoje kuruoja Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija.

René Raubal dviejų savaičių trukmės vizito metu taip pat lankėsi Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, Trakų rajono Senųjų Trakų Kęstučio progimnazijoje, Vilniaus licėjuje, Vilniaus Žemynos gimnazijoje, Vilniaus lietuvių namuose, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje, Valstybės istitucijų kalbų centre, Vilniaus universitete. Taip pat skaitė pranešimą Lietuvos edukologijos universitete, Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos organizuotoje Baltijos šalių vokiečių kalbos mokytojų ir dėstytojų konferencijoje.

Vizito koordinatorius
Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas
Edvinas Šimulynas
Foto
Foto
Foto
Foto


Židinio SVM
 
  Adresas Algirdo g. 23A, LT-03219, Vilnius
Telefonai: (8 5) 233 0133
Faksas (8 5)233 0133
Elektroninis paštas rastine@zidinio.vilnius.lm.lt
Įstaigos kodas: 190009733
Kaip mus rasti: [žemėlapis]
  
Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazija 2005-2018m.