Edukacinė išvyka į Neries regioninį parką

Rugsėjo 27 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos mokiniai, lydimi dalykų mokytojų, vyko į etninės kultūros mokytojos Loretos organizuotą edukacinę išvyką-netradicinę integruotą pamoką Neries regioniniame parke. Išvykai ruoštasi iš anksto – buvo parengtos dailės (sukurti meninę fotografiją), geografijos (sudaryti Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako maršrutą), biologijos (aprašyti Dūkštų ąžuolyno bendriją ir sudaryti mitybos tinklą bei įvardinti Neries regioniniame parke gyvenančius organizmus, įrašytus į LR Raudonąją knygą ir pateikti jų charakteristiką), istorijos (pateikti kelias ekskursijos metu aplankyto piliakalnio nuotraukas ir jo aprašymą), etninės kultūros (išvykos metu išsiaiškinti, kokie akmenys vadinami mitologiniais bei užrašyti ir iššifruoti mitologinį pasakojimą ar legendą) užduotys. Turizmo ir mitybos mokytoja parengė testą, lietuvių kalbos mokytoja – refleksinius klausimus grįžus iš išvykos.

Nuvykus į Neries regioninio parko direkciją dalyvius pasitiko parko gidas Saulius Pupininkas. Dalyviai susipažino su parko istorija, lankytinomis vietomis, radiniais, saugomais gyvūnais. Nuvykę į Dūkštų ąžuolyną – didžiausią Lietuvoje išlikusį ąžuolyną, keliavo pažintiniu taku, kartu su gidu tyrinėjo aplinką – klausėsi paukščių, stebėjo medžius, augalus, bandė įspėti mitologinio akmens ženklų prasmę. Nuostabus oras leido mėgautis gamtos grožiu aplankius Bradeliškių piliakalnį. Sužinota, jog šis piliakalnis archeologų tyrinėtas, jame gyventa nuo II tūkstm. pr. Kr. iki XIV a. Išvykos dalyviai galėjo gyvai prisiliesti prie piliakalnio istorijos apžiūrėdami čia rastų puodų liekanas, grožėtis upeliu, Dūkštų atodanga. Pusantros valandos, lydint gido Sauliaus pasakojimams, prabėgo akimirksniu. Išvyka tikrai pateisino lūkesčius: ne tik daug sužinota, pamatyta, bet ir atlikus mokytojų parengtas užduotis gauti įvertinimai.

Ir tai tik maža dalelė Neries regioninio parko lankytinų vietų. O kur dar Grabijolai, Karmazinų pilkapynai, mitologiniai akmenys. Tikrai verta bus organizuoti dar ne vieną pažintinę-edukacinę išvyką į Neries regioninį parką, juolab kad jis beveik Vilniaus pašonėje.

Etninės kultūros mokytoja
Loreta Lichtarovičienė

Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazija 2005-2017m.