EUROPOS KALBŲ DIENA

Kasmet, rugsėjo 26-tąją dieną Europoje yra minima Europos kalbų diena. Tradiciškai ši šventė aplankė ir "Židinio" suaugusiųjų gimnaziją. Jos metu užsienio kalbų bei lietuvių kalbos metodinių grupių nariai parengė viktoriną, kurioje pakvietė dalyvauti tris mokinių komandas, o stebėti - visą mokyklos bendruomenę. Viktorinos dalyviams teko gerokai pasukti galvą, nes klausimai buvo kuo įvairiausi - nuo tradicinės lietuvių virtuvės ypatumų, iki Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos. Žinoma, didžioji dalis klausimų vis gi buvo susiję su Europos kalbomis. Teko ir padiskutuoti, ir paspėlioti, bet viena aišku - visi sužinojo kažką įdomaus ir naujo apie Europos šalių kultūras bei kalbas. Mokinių komandos parodė puikią išmonę ir buvo apdovanotos saldžiais prizais, o žiūrovai liko patenkinti įdomiu reginiu ir praplėstu akiračiu.

Julija Čeponė

Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazija 2005-2017m.