Veiksmo savaitė be patyčių 2014

Vilniaus „Židinio” suaugusiųjų gimnazija nuolatos palaiko, įsitraukia ir dalyvauja socialinėse akcijose. Ne išimtis buvo ir VšĮ „Vaiko labui“ organizuota „Veiksmo savaitė be patyčių 2014“, kurioje dalyvavo ir mūsų gimnazija. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į patyčių problemą mūsų visuomenėje.

Visos savaitės metu per įvairių dalykų pamokas (etikos, lietuvių kalbos, dailės) buvo aptariamas patyčių klausimas. Iniciatyvą pradėjome etikos pamokoje aptardami patyčių formas, priežastis, pasekmes. Su gimnazistais diskutavome apie tai, kokie mitai apie patyčias gajūs mūsuose. Svarstėme ką kiekvienas galėtume padaryti, kad saugiau, užtikrinčiau, jaukiau jaustumėmės gimnazijoje, pažįstamų, draugų rate. Mokiniai pasidalino asmenine patirtimi – kiek jiems teko susidurti su patyčiomis. Deja, neatsirado nei vieno, kuris galėtų pasidžiaugti, kad su patyčiomis jam neteko turėti nieko bendra.

Savaitę tęsėme organizuodami popietę „Draugystę tau nešu kaip saulę“ su lietuvių kalbos vyr. mokytoja Vanda Pumputiene. Mokiniai ant spalvotų lapelių rašė savo pamąstymus apie tai, ką jie galvoja, žino, kaip vertina patyčias. Vėliau šios mintys buvo panaudotos kuriant plakatus. Diskutavome apie patyčių reikšmę asmens savivertei, savijautai, gyvenimo kokybei. Popietę paįvairinome edukacinio filmuko „Kaip atpažinti patyčias?“ peržiūra bei aptarimu. Kalbėjomės ne tik apie patyčias tarp žmonių. Apie tyčiojimąsi, neatsakingą, žiaurų elgesį su augintiniais pasakojo Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriuje dirbanti mūsų gimnazistė Sandra Plesko. Paskutinis žingsnelis „Veiksmo savaitėje be patyčių 2014“ buvo per dailės pamokas kartu su vyr. mokytoja Migle Grigonyte meniškai apipavidalintos mintys ir idėjos iš vykusių veiklų. Mintims išdėstyti buvo pasirinkta plakatų forma. Juose mokiniai surašė ir naudingas teorines žinas apie tai, kas yra patyčios, kokios jos būna ir kokios jų pasekmės, ir savo asmeninius pastebėjimus.

Draugystės plakatus iškilmingai padovanojome mūsų bibliotekai – čia jie bus prieinami platesniam gimnazistų ratui.