Respublikinis pedagogų forumas „Ko reikia auklėtojui, kad jis taptų klasės varomąja jėga“

2014 m. sausio 28 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko respublikinis pedagogų forumas „Ko reikia auklėtojui, kad jis taptų klasės varomąja jėga“. Šio forumo, plenarinės sesijos metu Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas Edvinas Šimulynas skaitė pranešimą „Kūrybiškas mokytojas – motyvuotas mokinys. Komandos formavimo metodai“.
Klasės auklėtojams tenka didžiulė atsakomybė – iš jų reikalaujama vadovauti klasės bendruomenei ir koordinuoti auklėtinių ugdomąjį procesą, bendradarbiaujant su mokiniais, mokytojais, tėvais, socialiniais partneriais. Todėl klasės auklėtojams reikalingi ne tik kūrybiniai gebėjimai, bet ir geroji kolegų patirtis, kaip tapti svarbiausiu asmeniu klasėje.
Forumas organizuotas, siekiant stiprinti klasės auklėtojo vaidmenį, gerinant veiklos kokybę ir ugdant klasės bendruomenę. Forumo metu pranešėjai dalinosi žiniomis ir patirtimi, vyko moderuojamos diskusijos bei praktinė veikla darbo grupėse. Renginyje dalyvavo 80 klasių auklėtojų iš visos Lietuvos.

Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas
Edvinas Šimulynas