Atvira integruota pamoka „Apie rūkymo žalą matematikos kalba“

2014 m. vasario 4 d. gimnazijoje vyko atvira integruota biologijos ir matematikos pamoka „Apie rūkymo žalą matematikos kalba“ II – IV-ų gimnazijos klasių mokiniams. Pamoką vedė biologijos vyresnioji mokytoja Jurgita Greičiūtė ir matematikos vyresnioji mokytoja Elena Kulda. Pamoka buvo skirta paminėti kasmetinei respublikinei akcijai „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“, žalingų įpročių prevencijai.

Pamokos tikslas buvo susipažinti su neigiamu rūkymo poveikiu žmogaus sveikatai ir pasikartoti procentų skaičiavimo uždavinių sprendimą. Pamokos metu mokiniai išsiaiškino kokių sveikatai žalingų medžiagų ir kokie kiekiai randami tabako dūmuose. Buvo kalbama apie šių medžiagų žalingą poveikį žmogaus sveikatai, kokios ligos gresia rūkaliams. Taip pat mokiniai paskaičiavo, kiek vidutiniškai pinigų rūkantis žmogus skiria rūkalams per savaitę, mėnesį, metus ir per visą savo gyvenimą, ką už tuos pinigus galėtų įsigyti. Mokiniai pasikartojo procentų skaičiavimo uždavinių sprendimą, atlikdami įvairias skaičiavimo užduotis. Pamokos pabaigoje buvo pateikti populiarūs mitai apie rūkymą. Mokiniai, juos patvirtindami arba paneigdami turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę, dalyvauti diskusijoje.

Tiksliųjų, gamtos mokslų ir technologinio ugdymo skyriaus vedėja
Jurgita Greičiūtė