Tarmių vakaronė

2013-ieji metai Lietuvoje paskelbti Tarmių metais. Prisijungiant prie šio itin svarbaus ir reikšmingo metų renginio, gimnazijoje lapkričio 19 d. buvo surengta vakaronė. Įžanginį žodį apie gimtosios kalbos ir jos versmės-tarmės ir šnektos-svarbą puoselėjant tautiškumą tarė mokytoja V. Pumputienė. Mokytoja J. Vainorienė kalbėjo apie tarmių autentiškumą, šnektų gausumą bei skiriamuosius jų bruožus.

Mokytojos Ž. Vizgintienės rūpesčiu iš LRT Mediatekos gautas filmas " Lietuvių bendrinė kalba ir tarmės" nukėlė renginio dalyvius į praeitį, suteikė galimybę pasigrožėti tautiniais rūbais, išgirsti gyvą tarmišką žodį, pasiklausyti žymių mokslininkų minčių apie tarmių ir bendrinės kalbos santykį šiandien. Dalyviai taipogi įsijungė į renginio programą: prisiminė savo krašto tarmes ir papasakojo nuotaikingų istorijų. Smagu pažymėti, kad renginys patiko ir mokiniams.