European Space Expo
Ekskursija po kosmoso technologijų parodą
2013 rugsėjo 18 d.

Ekskursijos tikslas buvo susipažinti su kosminėmis technologijomis bei pirmuoju lietuvišku palydovu, kuris dar šiemet bus paleistas į kosmosą; praplėsti mokinių akiratį kosmoso technologijų srityje bei ugdyti komunikabilumą, draugiškumą.

Ši unikali kilnojamoji paroda padėjo apčiuopti naudą, kurią kosmosas teikia Europai. Dėl Europos Sąjungos investicijų į pažangios palydovinės navigacijos („Galileo“ ir EGNOS) ir Žemės stebėjimo („Copernicus“) paslaugas Europos gyventojai galės saugiai gyventi, efektyviau veikti ir veiksmingiau tausoti aplinką. „Galileo“ sudarys 30 palydovų, besisukančių aplink Žemę maždaug 23000 km aukštyje.

Ši programa siūlys 5 paslaugas: atvirąsias paslaugas; paslaugas valstybinėms institucijoms; paieškos ir gelbėjimo paslaugas; žmogaus gyvybės apsaugos paslaugas; komercines paslaugas. Europos geostacionarinė papildoma navigacinė sistema (EGNOS) pagerina GPS tikslumą Europoje, todėl tinka srityse, kuriose klaidos gali kainuoti žmogaus gyvybę, kaip antai oreivystėje arba laivams plaukiant siaurais kanalais. EGNOS sudaro 3 palydovai ir antžeminių stočių tinklas.

Ši programa siūlo 3 paslaugas: atvirąsias, žmogaus gyvybės apsaugos, EGNOS duomenų prieigos. „Copernicus“- tai Europos iniciatyva, kuria siekiama sukurti savarankiškus Žemės stebėsenos pajėgumus, skirtus visų Europos piliečių gerovei ir saugumui gerinti. „Copernicus“ yra Europos atsakas į neatidėliotiną poreikį gauti tikslią, patikimą ir operatyvią informaciją apie aplinką. „Copernicus“ naudoja duomenis iš Žemės stebėjimo palydovų, antžeminių jutiklių, atmosferos monitorių ir vandenynų plūdurų.

Ekskursijos metu mokiniai pamatė mūsų planetą iš visiškai naujos perspektyvos, pradedant nuo besikeičiančios vandenynų temperatūros ir CO2 koncentracijos atmosferoje ir baigiant ledynų būkle bei pakrančių ilgiu. Ekskursijos pabaigoje mokiniai sudalyvavo viktorinoje, kurios metu pasitikrino savo žinias kosmoso technologijų srityje. Įgytas žinias mokiniai galės panaudoti pamokose.

Fizikos mokytoja metodininkė Jelena Lebedeva