Renginio „Aš tikrai myliu Lietuvą“ įspūdžiai
(Respublikinio mokyklų projekto „Kuriame Respubliką“ renginys)

Renginys vyko balandžio 5 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje. Prieš renginį mes apgalvojome scenarijų, pasitarėme su projekte dalyvaujančiais mokytojais. Nusprendėme, kad reikia pristatyti, kas Lietuvą garsina pasaulyje įvairiose srityse. Nutarėme parengti pristatymus apie žymius Lietuvos menininkus, sportininkus, mokslininkus. Taip pat parengėme pristatymus apie lietuvių kalbą, Lietuvos Unesco paveldą, lietuviškas tarmes, mokslo pasiekimus. Parinkome muzikinių kūrinių apie Lietuvą. Pasiskirstę temomis, parengėme pristatymus. Renginį vedė mūsų gimnazijos skyriaus vedėjas Darius Mockevičius, jis taip pat kalbėjo dzūkų tarme. Buvo įdomu pasiklausyti įvairių istorijų. Apie sporto pasiekimus kalbėjo 4n klasės mokinys Virginijus Praškevičius. 2003 metais jis žaidė Europos auksą laimėjusioje Lietuvos krepšinio rinktinėje. Virginijus visiems parodė savo auksinį Europos čempiono medalį. Renginio metu visi dainavome sutartinę „Buvo boba Vilniuje“. Pabaigoje 4n klasės mokinė Cezarija Smita Kviatkovska „repavo“ savo kūrybos kūrinį.

Iš tiesų renginys mums patiko, nes turėjome galimybę susipažinti su daugiau mokinių, pamatėme, kad visi yra draugiški, gali susitelkti bendram tikslui. Kai kuriems teko įveikti „scenos baimę“ ir pristatyti parengtas temas. Renginys padėjo praplėsti akiratį, sužinoti naujų ir įdomių dalykų apie Lietuvą.

Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos 4a klasės mokinė
Evelina Novikova

Informacija apie renginį taip pat ir respublikinio mokyklų projekto "Kuriame Respubliką" interneto svetainėje