Tolerancijos diena

Popietė ,,Tolerancijos skėtis“ tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti
2012 10 14

Lapkričio 14 d. mūsų gimnazijoje vyko popietė, skirta Tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos skėtis“, į kurią visas Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas bei ugdymo įstaigas pakvietė Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro vadovė Auksė Sereikienė.

Renginį pradėjome aktyviu užsiėmimu – gimnazistai ant iš spalvoto popieriaus iškarpytų „rankų“ užrašė tai, kas jiems patiems yra tolerancija. Vėliau etikos mokytoja Lina Bogušienė skaitė pranešimą „Apie toleranciją“. Jame buvo aptarta žodžio „tolerancija“ kilmė, reikšmė, prasmė, trumpa istorija pasaulyje bei Lietuvoje, tolerancijos ribos; mokiniai atlikto testą – „Ar esate tolerantiški?“ Vėliau klausėmės istorijos vyr. mokytojos Jurgitos Jablonskienės pranešimo apie „Netolerantiškumo apraiškas istorijoje“. Išgirdome šiurpių faktų apie netoleranciją žmonijos istorijoje... Po to Darius Mockevičius (gimnazijos neformaliojo, papildomo ir meninio ugdymo skyriaus vedėjas) mokinius pakvietė atlikti užduotį „Apie solidarų elgesį ir žmogaus elgsenos principus“. Jos metu kilo karštos diskusijos apie tai, kiek Lietuvoje žmonės tolerantiški. Popietę užbaigėme dekoruodami Tolerancijos skėtį – ant jo gimnazistai sukabino, popietės pradžioje gautas popierines „rankas“, kuriose kiekvienas užrašė tolerancijos pavyzdžius. Dailės vyr. mokytoja Miglė Grigonytė su mokiniais dekoravo Tolerancijos skėtį, kurie dabar puošia mūsų gimnazijos koridorių.

Tikiu, kad išsiskirdami širdyse išsinešėme nors kruopele daugiau šilumos, atlaidumo ir pakantos.

Etikos mokytoja Lina Bogušienė

foto foto