Poezijos vakaras „Ja k vam pishu...“ pagal A. Puškino romaną „Eugenijus Oneginas”

2012 m. balandžio 30 d. Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos aktų salėje įvyko bendras Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Liepsnojančio Židinio Teatro projektas – teatralizuotas poezijos vakaras „Ja k vam pishu...“ pagal A. Puškino romaną „Eugenijus Oneginas“ (režisierius E. Šimulynas, scenarijaus autorė I. Podelinskaja). Renginys vyko rusų kalba. A. Puškino poezijos skaitymų projektas – tai neseniai užsimezgusios gražios Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro draugystės rezultatas. Renginys susilaukė didelio susidomėjimo Vilniaus mieste. Jį stebėjo Vilniaus Salininkų vidurinės mokyklos, Vilniaus licėjaus, Vilniaus „Saulėtekio“ vidurinės mokyklos, Vilniaus Karaliaus Mindaugo vidurinės mokyklos, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos ir kitų mokyklų mokiniai ir mokytojai. Po teatralizuotų poezijos skaitymų žiūrovai turėjo unikalią galimybę pamatyti Niujorko „Metropolitan“ operos „Eugenijus Oneginas“ įrašą, kuriame vieną iš pagrindinių vaidmenų atliko Meksikos tenoras Ramón Vargas.

Pastaruoju renginiu šis projektas nesibaigia. 2012 m. gegužės 12 d. 16 val. Liepsnojančio Židinio Teatras A. Puškino poeziją skaitys Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kamerinėje salėje, Operos dienos minėjimo metu. Renginys nemokamas. Tuo pačiu, žiūrovai bus kviečiami į didžiąją LNOBT premjerą „Eugenijus Oneginas“ (režisierius Vasilij Barchatov), kuri vyks 2012 m. gegužės 18, 19, 20 dienomis.

Liepsnojančio Židinio Teatro vadovas
Edvinas Šimulynas

Foto Foto
Foto