Užgavėnės

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.
          Kaip ir kiekvienais metais, tradiciškai mūsų mokykloje buvo švenčiamos Užgavėnės. Šį kartą pirmoji pavasario šventė vyko vasario 24 dieną. Mokiniai, persirengę tradicinėmis Užgavėnių kaukėmis, grojant bandonijai ir smuikui užsuko į kiekvieną klasę ir taip surinko mokinius ir mokytojus į vieną būrį. Užgavėnių eisena patraukė į mokyklos kiemą. Pašokę ir pažaidę tradicinius lietuvių liaudies žaidimus bei garsiai pašūkavę: ,,Žiema, žiema bėk iš kiemo“, laukė šios šventės kulminacijos - ,,Morės“ deginimo. Kanapinio ir Lašininio kovą, sunkiai, bet laimėjo Kanapinis, paskelbęs pavasario pradžią. Sudeginę žiemos simbolį ,,Morę“, visi nuskubėjo į mokyklos valgyklą sočiai prisivalgyti tradicinių Užgavėnių blynų.

Direktorės pavaduotojas papildomam ugdymui Darius Mockevičius

Keletas akimirkų iš Užgavėnių šventės.