Susitikimas su TSPMI studentėmis

Spalio 6 d. gimnazijoje buvo organizuotas renginys “Rinkimai. Pasirinkimas. Politikos mokslai” su Vilniaus universiteto TSPMI studentėmis. Kadangi mūsų gimnazijoje didžioji dalis moksleivių sulaukę aštuoniolikos ir jau turi balsavimo teisę, mums buvo aktualu išgirsti profesionalų nuomonę pagal kokius kriterijus reikia daryti savo pasirinkimą balsuojant, be to moksleiviams svarbu ir jų karjeros posūkiai. Renginio metu jiems buvo įdomu išgirsti kuo gi užsiima politikos mokslus pasirinkę studentai, ką jie veikia, kokiuose projektuose dalyvauja…

TSPMI studentės jiems pristatė vieną iš instituto vystomų projektų MANO BALSAS LT – tai racionalaus balsavimo sistema internetu. Šioje platformoje žmonės yra kviečiami atlikti trumpą testą ir sužinoti, kurie politikai ir partijos yra arčiausiai jų pažiūrų. Internetinis rinkimų kompasas www.manobalsas.lt veikia nuo 2008 m. ir jau buvo pritaikytas devyniems rinkimams Lietuvoje. Kartu visi pabandėme atlikti šį testą, taipogi turėjome galimybę pateikti klausimus ir gauti mus dominančią informaciją apie institutą.

Ateityje bandysime ieškoti naujų kontaktų ir su kitomis mokslo institucijomis, sužinoti kuo jos mus gali sudominti ir padėti renkantis profesiją.

II A klasės vadovė