Pilietiškumo pamoka Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje

„… ne žodžiais, o darbais mes Tėvynę mylime“ – tokiais žodžiais lapkričio 18-osios rytą prasidėjo pilietiškumo pamoka Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje. Tą dieną pas mus svečiavosi Lietuvos Šaulių Sąjungos nariai. Norėjome ne tik paminėti artėjančią Lietuvos kariuomenės dieną, bet ir sužinoti daugiau apie Lietuvos šaulius – kuo jie užsiima, kaip tapti šauliu, koks yra geras šaulys. Lietuvos šaulių sąjunga įkurta 1919 06 27, šiais metais švenčia šimtmetį, tad ir nuveiktais dideliais darbais jau gali pasigirti – jau šimtą metų  rengia Lietuvos Respublikos piliečius ginkluotam ir nesmurtiniam pilietiniam pasipriešinimui, padeda užtikrinti viešąjį saugumą, valia ir ginklu gina Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir jos vientisumą. Kiekvieną mokinį šauliai paskatino atsakyti sau į atrodytų paprastus klausimus: kas yra Lietuva? Ar aš jau ir esu ta Lietuva? Kas yra sąmoningumas? O kaip ugdyti pilietinį sąmoningumą? Atsakymai atrodytų paprasti, bet tuo pačiu labai prasmingi – kiekvienas Lietuvos pilietis yra Lietuva, bet kiekvienas pilietis turi ir pareigą pradėti kurti Lietuvą nuo savęs. Valstybė stipri yra tuomet, kai yra stipri jos visuomenė, o visuomenę stiprina kiekvieno iš mūsų neatlygintinas ir savanoriškas darbas kitų žmonių gerovei. Tokia yra šios dienos pilietiškumo pamoka.

Paveikslėlis