Mano asmenybės svarbiausios savybės ir pomėgiai

Vienas svarbiausių dalykų, kuris padeda atrasti sau tinkančią ir patinkančią profesiją, veiklą ir darbą, kuris teikia džiaugsmą, yra savęs pažinimas.

Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos IV N klasės valandėlės „Mano asmenybės svarbiausios savybės ir pomėgiai“ metu (2022-01-28) buvo kalbėta, kad  darbdaviai vertina darbuotojus, kurie: daug dirba, yra iniciatyvūs, aktyvūs, geranoriški, pastovūs, atsakingi, sumanūs, pasitikintys savimi, motyvuoti ir optimistai.

Norint išsiaiškinti savo stipriąsias puses ir tas puses, kurias reikėtų stiprinti, gimnazistai atliko savęs pažinimo testus internete (mokinių ugdymo karjerai informacinė svetainė MUKIS, http://www.mukis.lt/lt/testaii.html).

Svarbūs yra pomėgiai ir gabumai. Atlikdami testą „Profesija pagal asmenybę“ (Euroguidance) gimnazistai galėjo atskleisti savo gabumus ir pomėgius, kurie gali turėti įtakos apsisprendimui dėl profesijos.

Diskutuojant su mokiniais paaiškėjo, kad tik gerai save žinant, įvardinant savo pomėgius ir gabumus, galima rinktis tą profesiją, kuri teiks džiaugsmą, pilnatvės jausmą ir pripildys širdis žinojimu, kad esame ten, kur norime būti.

Mokiniams dar kartą buvo priminta, kad tik pažinęs save žmogus gali suprasti, ko jis nori, ką jis geba, kas jam sekasi ir kur reikėtų pasitempti, norint pasiekti savo tikslą.

IV N klasės vadovė