KLUBŲ VEIKLA

ETNINĖS VEIKLOS KLUBAS

Etninė kultūra – dalykas, kuris niekaip neįtelpa į vienos pamokos rėmus. Ja reikia gyventi – pajusti, pažinti, kurti, puoselėti, pamilti... Etninės veiklos klubo dalyviai mokosi atrasti šiuolaikinį pasaulį šalia savęs kiek kitaip – per etninę prizmę – jie kuria, įgyvendina įvairius projektus, scenarijus remdamiesi tradiciniais senaisiais papročiais ir tikėjimais, tautosaka, senuoju pasaulėvaizdžiu, rengiasi įvairioms etnokultūrinėms šventėms, konkursams mokykloje, Vilniaus mieste ar respublikoje (pvz. rudens, pavasario lygiadienių paminėjimai, vakaras Vėlinėms paminėti, rudens vakaronės, advento vakaras, Atvelykio vakaronė, Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų Advento-Kalėdų konkursas „Leliumoj” ir kt.). Taip pat vyksta edukacinės išvykos (Panevėžio kraštotyros muziejaus programa „Kelionė laiku“ Molėtų etnokosmologinio muziejaus edukacinės programos).

Etninės veiklos klubui vadovauja muzikos ir etninės kultūros mokytoja-metodininkė Loreta Lichtarovičienė.

LIEPSNOJANČIO ŽIDINIO TEATRAS

LŽT yra jaunatviškas, draugiškas, inovatyvus, daug keliaujantis ir atviras. Jis laukia Tavęs savo komandoje. Teatro repertuare yra jau šalies mastu žinomų spektaklių ir socialinių videofilmų. Prisijunk prie teatro ir tu! Esi užimtas žmogus – ne bėda. Repeticijų laikas nuolat derinamas. Niekada nebuvai scenoje – pats laikas ryžtis! O įgūdžiai dirbant kartu, netruks tobulėti. Netiki? Tau gali patvirtinti LŽT jaunieji aktoriai, tad ateik ir pasiklausk. Daugiau informacijos gali rasti: http://zidinioteatras.blogspot.com

Teatro vadovas humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas Edvinas Šimulynas

NETRADICINIAI MENAI

Būrelyje mokiniai supažindinami su įvairiomis dailės technikomis ir jų panaudojimo galimybėmis - monotipija, koliažu, asambliažu ir kt. Analizuojame skirtingas išraiškos priemones ir jų jungimo tarpusavyje galimybes, kuomet viename darbe derinami ir tradiciniai ir modernūs dalykai. Susipažinus su plačia tapybos ir grafikos technikų įvairove, galima realizuoti įvairius kūrybinius sumanymus, atrasti savitą ir ypač originalų išraiškos būdą.

Būrelio vadovė dailės vyr. mokytoja Miglė Grigonytė

BŪK SVEIKAS

Sveikos gyvensenos būrelio programa yra teorinis ir praktinis sveikos gyvensenos vadovas, kuriuo siekiama suteikti sveikos gyvensenos žinių, skatinti formuotis sveikos gyvensenos įgūdžius ir ugdyti motyvaciją šias žinias ir įgūdžius naudoti savo ir savo šeimos gyvenime. Būrelio veiklos programa sudaryta prisilaikant šiuolaikinio visuminio Pasaulio sveikatos organizacijos požiūrio, kad sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligų ir negalavimų nebuvimas. Analizuojami aktualūs gyvensenos veiksniai, keliantys riziką arba atvirkščiai, palaikantys ir stiprinantys fizinę ir psichikos sveikatą, susiję su fiziniu aktyvumu, mityba, psichoemocine savijauta, mokėjimu bendrauti, fizine aplinka.

Būrelio vadovė biologijos vyr. mokytoja Jurgita Greičiūtė

„SAVĘS PAŽINIMAS“

Kas aš esu? Kas lemia mano elgesį: genai ar aplinka? Kokie sėkmingo gyvenimo principai? Kas yra laimė? Ar meilė tikrai trunka tik trejus metus? Ar vienišas žmogus gali būti laimingas žmogus? Tokius ir daugelį kitų klausimų mes aptarinėjame psichologijos būrelio "Savęs pažinimas" metu. Mes ne tik teoriškai atsakome į klausimus, mes praktiškai tyrinėjame savo nusistatymus, vertybes, jausmus, nes per savęs pažinimą gali geriau pažinti kitus ir aplinkinį pasaulį bei tapti sėkmingesniu žmogumi.

Būrelio vadovė psichologė Alina Martinkutė

MENŲ STUDIJA

„Menų studija“ – vieta kur galite puikiai leisti laiką kartu su bendraminčiais. Būrelio metu ne tik mokinsimės dainuoti, groti, bet ir bendrauti, koncertuoti, įgyvendinti savo saviraiškos idėjas, atsikratyti kai kurių baimių ir kompleksų. Šis būrelis skirtas visiems norintiems prisidėti prie tradicinių gimnazijos renginių. Visada esate laukiami tie kurie nori atrasti arba patobulinti savo muzikinius ar vaidybos elementus.

Būrelio vadovas meninio ugdymo vyr. mokytojas Darius Mockevičius

PAPROTINĖ DAILĖ

(Verbos, margučiai, saulutės, sodai, Užgavėnių kaukės)

Šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbu išlaikyti savitą, išskirtinę kultūrą. Ženkli etninės kultūros dalis – paprotinės dailės šakos (verbos, margučiai, sodai, Užgavėnių kaukės), pastaruoju metu visuomenėje vis labiau populiarėjančios ir įgaunančios savo vertę ir reikšmę.

Paprotinės dailės būrelyje mokiniai ne tik susipažins su paprotinės dailės šakomis, bet ir mokysis rišti verbas, marginti margučius, verti sodus ir saulutes, gaminti Užgavėnių kaukes.

Būrelio vadovė etninės kultūros ir muzikos mokytoja metodininkė Loreta Lichtarovičienė

Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazija 2005-2017m.