Karjeros informacijos paieškos gebėjimų ugdymas

Lapkričio 22 d. III D, III E kl. klasės valandėlės metu aptarėme mokiniams aktualią temą: „Karjeros informacijos paieškos gebėjimų ugdymas“. Tikslas – pagrįsti mokinių gebėjimų ieškoti karjeros informacijos ugdymo sąsajas su sėkmingu karjeros planavimu. Aiškinomės, kas yra karjeros informacija – duomenys, kurie padeda priimti efektyvius karjeros sprendimus ir siekti karjeros tikslų: tai informacija apie profesijas, studijas, apie įsidarbinimo galimybes. Formaliai šią informaciją galima suskirstyti į pagrindinius blokus: į informaciją apie mokymosi galimybes; informaciją apie profesijų įvairovę; informaciją apie įsidarbinimo etapus bei galimybes. Kiekvienas iš šių blokų apima neįsivaizduojamą kiekį duomenų šaltinių: nuo oficialių duomenų bazių ir patvirtintų teisės aktų iki studentų bei darbuotojų tinklaraščių (,,blog’ų“), viešųjų ryšių akcijų metu skleidžiamos informacijos, gandų ir netgi klaidinančių šalţinių. Karjeros informacijos šaltinių daugybė: tai interneto šaltiniai ir duomenų bazės, sėkmės istorijos žiniasklaidoje, organizacijų ir kompanijų teikiama informacija, darbuotojų pasakojimai bei istorijos ir t. t. Mokiniams buvo akcentuota, jog atrenkant ir analizuojant karjeros informaciją, reikia naudoti legalius šaltinius, kuriuose pateikiama objektyvi informacija.

III D, III E klasių vadovė