Diskusija ,,Darbas komandoje – viena iš sėkmingos karjeros sąlygų“

Gegužės 9 d. III D ir III E klasių mokiniai per klasės valandėlę diskutavo tema “Darbas komandoje – viena iš sėkmingos karjeros sąlygų“. Pirmiausia  gimnazistai aiškinosi sąvokų komanda, komandinis darbas bei panašių reikšmę. Vėliau diskutavo apie komandinio darbo privalumus bei trūkumus, taip pat aptarė komandos bei grupės skirtumą, sužinojo, kokios būna komandų rūšys. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, jog organizacijose sukurtos komandos gali būti klasifikuojamos įvairiai, pagal skirtingus kriterijus, pvz., D.W.Johnson komandas klasifikuoja į tris tipus: problemų sprendimo komandos, specialios komandos, savivaldos komandos. Diskutuodami mokiniai suprato, jog komandos nariai pasižymi aukšta motyvacija, kai įgyvendinami bendri komandos tikslai, nes jų individualūs tikslai bei poreikiai atitinka komandos poreikius ir tikslus. Tarpasmeniniai santykiai komandoje grindžiami priėmimu, tarpusavio supratimu, abipuse pagarba, pasitikėjimu ir pripažinimu. Komanda yra pajėgi prisitaikyti prie aplinkybių ir aplinkos pasikeitimo, įvertinti savo veiklą, ją keisti, neprarasdama tam tikro efektyvumo lygio. Komandoje akcentuojamos bendros visų pastangos pasiekti tikslą. Komandos nariai turi galimybę įgyvendinti socialinius ir psichologinius poreikius. Komandos santykiai užtikrina kiekvieno nario saugų, produktyvų buvimą grupėje. Komandos sėkmei būtinos kiekvieno jos nario žinios, įgūdžiai ir pastangos. Mokiniai padarė išvadą, jog komandinis darbas padeda efektyviau organizuoti procesą, visų pirma dėl to, kad komandinio darbo rezultatai gerokai geresni negu individualiai dirbančių žmonių darbo rezultatai. Taigi darbas komandoje iš tikrųjų yra viena iš sėkmingos karjeros sąlygų.

III D, E klasių auklėtoja J. Vainorienė